Rihards Zaļupe ZIEMAS ATMOSFĒRAS

ZATM_2_Foto_Kaspars_Teilans_medium

14.12.2015

 

5.03.2016. Liepājā koncertzālē Lielais Dzintars

12.03.2016. Rīgā Lielā ģilde

 

 

 

 

Pirmā koncertprogramma “Marimba Dance”, kura tapa 2007. gadā guva panākumus un saņēma Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvu 2008 kategorijā “Gada debija”. Šobrīd vairāki skaņdarbi no šīs programmas ir izdoti Amerikas Savienotajās valstīs, tiek spēlēti visā pasaulē, kā arī palīdzējuši izpildītājiem saņemt dažādas balvas un atzinības.

Ziemas Atmosfēras ir Riharda līdz šim personīgākais, varētu pat teikt, intīmākais projekts. Komponists ir radījis skaņdarbus, kas pašam asociējas ar mazliet drūmo un pārdomām pilno Ziemas laiku. Mūzika atklāj komponista pārdomas arī par globāliem jautājumiem, kā arī apvieno divus no viņa iemīļotākajiem žanriem – akadēmiskā mūzika un filmu mūzika.

Koncerts paredzēts vienā daļā, taču tematiski programma sastāv no divām daļām: Pirmā daļa – akustiskā marimbas solo programma ar tieši šim projektam radītiem Riharda Zaļupes skaņdarbiem. Tā simbolizē ziemas noskaņas, kas komponistam asociējas ar tradicionālo ziemas saulgriežu klasiskās mūzikas repertuāru. Savukārt programmas otrā daļa klausītāju aizved mazliet meditatīvā ceļojumā, kuru veido īpaši sagatavots cikls marimbai, perkusijām un elektronikai, apvienojot tradicionālās latviešu tautas dziesmu melodijas un īpaši šim projektam izveidotus tekstus.

 

Biļetes pieejamas ŠEIT

Atlaides skolēniem, studentiem, skolotājiem, ISIC/ITIC kartes īpašniekiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs.

*Video tapis sadarbībā ar Sony Latvija