KASPARS KURDEKO

m_39 (1)

Bundzinieks, komponists un perkusionists, kurš studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijā džeza departamentā. Kaspars ir ieguvis prestižu starptautisko balvu ar savu internacionālo džeza kvartetu “DekoMotion”džeza konkursā Keep Aye Jazz Award 2010 Niderlandē, kā arī ieguvis specbalvu kā labākais izpilditājs.

Lai paplašinātu savas mūzikas studijas un pieredzi Kaspars devies studēt uz New York Manhattan School, kur viņš studēja kopā ar tādām džeza autoritātēm/mūziķiem kā John Riley, Henry Cole, Dave Liebman,Ari Hoening, Theo Bleckmenn, Dave Douglas, uc.. Esot šādā radošā vidē, viņš bija pakļauts daudz dažādas mūzikas un mākslas ietekmei. Apkārtējā mūzikas vide un mūziķi ar kuriem Ksapars muziējis – vienmēr bijis māksliniecisks  izaicinājums un devis iedvesmu un iespeju augt muzikāli un ari personīgi.

Šobrīd mūziķis ir muzikāli aktīvi iesaistīts dažādos internacionālos projektos: Spyros Manesis Trio (GRiekija),Exit Trio, Soo Choo Trio (DienvidKoreja), DekoMotion, Sandero Fazio Quartet (Italy),  kuri performē festivālos un koncertos dažādās Eiropas pilsetās, kā arī mākslinieks bieži iegriežas arī Rīgā,lai pasniegtu Ritma stundas un bungas jaunizveidotajam džeza departamentam, JVL Mūzikas Akademijā.

Kaspars saprot un pievērš uzmanību universāli ekspansīvai skaņai, kam ir liela nozime mūsdienu radošās mūzikas pasaulē. Viņa muzikalitātes klātbūtne ir labi paman;ama – kas liek man domāt,ka Instrumenta nākotne, kā arī mūzikas nakotne  ir labās rokās – tāda jauna mūziķa rokās kā viņš. Tādēļ esmu pārliecināts, ka lietas attīstās pareizajā virzienā .. ”

/ Terri Lyne Carrington bundzinieks (Wayne Shorter, Herbijs Hancock/

Kaspara bungu spēles stils ir raksturojams ar džeza mūzikas valodas ietekmi,dažādu Dienvidamerikas mūzikas ritmu ietekmi, folk mūziku, improvizāciju, kā arī dažādām citām mākslas formām. Mūziķa Bungu skaņa un spēle ir bagāta ar jūtīgu ansambļa saspēli un muzikālo mijiedarbību, kas ir patiesa un vienmer meklē pēc dziļākas jēgpilnas izcelsmes.